Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy

PUP Wrocław informuje, że w 2016 roku realizuje projekt

Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie wrocławskim (II) oraz powiecie m. Wrocław (II)"

w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego

Oś priorytetowa I Osoby młode na rynku pracy,
Działanie 1.1 „Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty pozakonkursowe",
Poddziałanie 1.1.2 „Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych".

Jaki jest cel projektu?

Zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych poniżej 30 roku życia pozostających bez pracy w powiecie wrocławskim oraz powiecie m. Wrocław

Do kogo skierowany jest projekt?

Projekt skierowany jest do osób młodych w wieku 18 – 29 lat (liczone do dnia poprzedzającego dzień 30 urodzin), zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy we Wrocławiu jako osoby bezrobotne (z ustalonym I lub II profilem pomocy), które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu, czyli stanowią tzw. młodzież NEET, w tym do:
  • osób z niepełnosprawnościami
  • osób długotrwale bezrobotnych
  • osób o niskich kwalifikacjach

Zgodnie z definicją przyjętą w PO WER 2014-2020 za osobę należącą do grupy NEET uznaje się osobę, która spełnia łącznie 3 następujące warunki:
  •   nie pracuje,
  •   nie kształci się tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym; studenci studiów zaocznych i wieczorowych kwalifikują się do kategorii NEET,
  •  nie szkoli  tj.  nie  uczestniczy  w  pozaszkolnych  zajęciach  mających  na  celu  uzyskanie, uzupełnienie  lub  doskonalenie  umiejętności  i  kwalifikacji  zawodowych  lub  ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, finansowanych w okresie ostatnich 4 tygodni ze środków publicznych)

Jakie wsparcie w ramach projektu można otrzymać?

• pośrednictwo pracy lub poradnictwo zawodowe
  • staże
  • dofinansowanie w formie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej

Jakie są zakładane efekty realizacji projektu?

Głównym rezultatem projektu będzie podjęcie zatrudnienia przez co najmniej :
  • 17 % osób z niepełnosprawnościami, które zakończą udział w projekcie,
  • 35 % osób długotrwale bezrobotnych, które zakończą udział w projekcie,
  • 48 % osób o niskich kwalifikacjach, które zakończą udział w projekcie,
  • 43 % pozostałych uczestników projektu nie kwalifikujących się do w/w grup, które zakończą udział w projekcie.
Wartość projektu

Kwota dofinansowania: 4 033 811,00 zł
w tym z Unii Europejskiej: 3 706 668,00 zł

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE ZAINTERESOWANE OSOBY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE!!!
  • Szczegółowe informacje na temat realizowanego projektu można uzyskać w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu.

Pracodawców zainteresowanych zorganizowaniem stażu
ZAPRASZAMY do składania wniosków!

• Okres trwania stażu wynosi minimum 3 miesiące.
  • Wymóg dot. zatrudnienia  bezrobotnego po odbyciu stażu:
  1.  w przypadku stosunku pracyoferta pracy na okres co najmniej trzech miesięcy;
  2. w przypadku umowy cywilnoprawnejoferta pracy na minimum trzy pełne miesiące i wartość umowy jest równa lub wyższa trzykrotności minimalnego wynagrodzenia

Projekt realizowany jest zgodnie z zasadami równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

Projekt realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych