Centralne Targi Rolnicze 2017

W dniach 30.11-02.12.2017 r. w Nadarzynie w Międzynarodowym Centrum Targowo Kongresowym PTAK WARSAW EXPO odbędą się Centralne Targi Rolnicze 2017.

II Centralne Targi Rolnicze stanowią połączenie imprezy biznesowej i kontraktacyjnej z prezentacją dorobku kulturowego i gospodarczego polskiej wsi wszystkim odwiedzającym – mieszkańcom Warszawy, Mazowsza i innym. Dzięki temu CTR cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

Targi są przeglądem rynku maszyn i urządzeń rolniczych oraz prezentacją najnowszych rozwiązań. To także miejsce biznesowych spotkań głównie polskich producentów z szeroko rozumianej branży rolno-spożywczej z krajowymi i zagranicznymi partnerami. Pomagają w tym sesje B2B, liczne konferencje i fora.

Wystawa podzielona jest na salony:

• Salon Techniki Rolniczej
  • Salon Środków do Produkcji Rolnej
  • Targi Dobrej Żywności
  • Salon usług specjalistycznych i wsparcia dla branży AGRO
  • Sekcja innowacji dla branży rolno-spożywczej

W ramach targów odbędą się:

• Wystawa sprzętu rolniczego
  • Prezentacja kultury polskiej wsi
  • Degustacje polskiej żywności najwyższej jakości
  • Sesje B2B
  • Konferencje, seminaria i fora organizowane we współpracy z organizacjami i stowarzyszeniami branżowymi.

W trakcie Centralnych Targów Rolniczych 2017 organizowana będzie ekspozycja „Innowacje dla rolnictwa”.
Celem ekspozycji jest umożliwienie rolnikom i producentom zapoznania się z innowacyjnymi technikami i technologiami dla rolnictwa i gospodarki żywnościowej oraz ich kierunkami rozwoju. Organizatorami ekspozycji są: Ptak Warsaw Expo oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.
O miejsce ekspozycyjne mogą się ubiegać podmioty i instytucja które chcą zaprezentować swoje innowacyjne rozwiązania w obszarze rolnictwa i przetwórstwa rolno – spożywczego.:

• Jednostki naukowo-badawcze pracujące na rzecz rolnictwa, w tym:
  • instytuty resortowe, instytuty Polskiej Akademii Nauk, wyższe uczelnie
  • Ośrodki doradztwa rolniczego
  • Akademickie centra transferu technologii
  • Spółki spin-off i spin-out uczelni wyższych
  • Klastry przemysłowe prowadzące działalność innowacyjną.
  • Osoby fizyczne będące indywidualnymi wynalazcami
  • Firmy zainteresowane prezentacją innowacyjnych rozwiązań, które wykupiły stanowisko wystawiennicze poza Ekspozycją
  • producenci i importerzy prezentujący premiery produktowe lub usługowe na polskim rynku.

Wystawca może prezentować na ekspozycji jedynie konkretne rozwiązanie innowacyjne – jedną, wybraną przez niego innowację bądź rozwiązanie innowacyjne będące np.: modelem maszyny lub jej elementem, nową technologią, innowacyjnym środkiem produkcji, programem komputerowym, usługą/programem wspierającym proces produkcji, zarządzania nią. Szczególnie promowane w ramach ekspozycji będą rozwiązania wpływające na ochronę środowiska przyrodniczego. Informacje o działalności firmy w postaci ulotek, zdjęć, folderów mogą stanowić elementy uzupełniające ekspozycji, zaś zakres działalności jednostki lub podmiotu może stanowić jedynie tło ekspozycji.

Wystawcy otrzymają powierzchnię wystawienniczą bezpłatnie pod warunkiem wniesienia opłaty rejestracyjnej (450 zł) związanej z udziałem w CTR 2017, co jest jednoznaczne w uzyskaniem statusu Wystawcy z wszelkimi prawami i zobowiązaniami wynikającymi z udziału w Targach (Zgłoszenie udziału na standardowym formularzu organizatora targów). Zgłoszenia na ekspozycję będą kwalifikowane na ekspozycję przez ekspertów stanowiących komitet naukowo-organizacyjny ekspozycji.

Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń na ekspozycję „Innowacje dla rolnictwa” to 30.09.2017 r.

W związku z powyższym bardzo proszę o analizę przekazanego materiału i w przypadku gotowości zgłoszenia propozycji do ekspozycji "Innowacje dla rolnictwa" przekazanie zwrotnie informacji (+ wypełnionego formularza zgłoszeniowego) w terminie do dnia 20.09.2017 r. do Biura Prorektor ds. innowacji i współpracy z gospodarką na adresy: magdalena.gawron-gajgal@upwr.edu.pl oraz marcin.dynia@upwr.edu.pl.