Studia dla wybitnych

W związku z planowanymi modyfikacjami programu „Studia dla wybitnych” zapraszamy wszystkie zainteresowane podmioty do zgłaszania propozycji zmian w programie.

Przypominamy, że jego celem jest ułatwienie wybitnie uzdolnionym studentom naukę na zagranicznych uczelniach. Zachęcamy do zgłaszania uwag. Pragniemy również zaznaczyć, że mogą one wychodzić poza obecne ramy prawne. Celem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest przygotowanie efektywnego programu wspierania studentów w ramach studiów odbywanych za granicą. Ważnym elementem jest zapewnienie efektywnego wydatkowania środków publicznych w szczególności w zakresie późniejszego udziału uczestników programu w pracy na rzecz sektora naukowego, publicznego i prywatnego w Polsce.

Propozycje można zgłaszać mailowo na adres studiadlawybitnych@nauka.gov.pl

oraz listownie:
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
ul. Hoża 20

Konsultacje zakończą się 22 stycznia 2016 r.