Rządowy program praktyk studenckich

Informujemy, że Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu uczestniczy w rządowym programie praktyk studenckich. Oferty o wolnych miejscach publikowane są na stronie Urzędu: www.duw.pl oraz na stronie oferty.prca.gov.pl.

Aktualne oferty praktyk studenckich w DUW:
- w celu uzyskania informacji dotyczących praktyk prosimy o kontakt z opiekunem stażystów i praktykantów Panią Elżbietą Sozańską-Sokulską pod numerem telefonu: 71 340 63 62.

Studenci i studentki, którzy są zainteresowani odbyciem praktyki studenckiej w DUW, po wybraniu oferty powinni złożyć:
1) formularz zgłoszeniowy wraz z numerem oferty,
2) skierowanie z uczelni do urzędu na praktykę,
3) CV.

Komplet dokumentów należy składać:
- drogą elektroniczną na adres praktykistudenckie@duw.pl
- w wersji papierowej na adres:
Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu
Biuro Organizacyjno-Administracyjne
Pl. Powstańców Warszawy 1
(z adnotacją na kopercie „praktyka studencka”).

Po pozytywnym rozpatrzeniu zgłoszenia, kolejnym niezbędnym krokiem jest zawarcie porozumienia o organizację praktyki studenckiej pomiędzy uczelnią kierującą na praktykę
a DUW. Konieczne jest także ubezpieczenie studentki/studenta
od następstw nieszczęśliwych wypadków. Studentki/studentów na okres odbywania praktyki ubezpiecza uczelnia.
W przypadku, gdy ubezpieczenie przez uczelnię nie jest możliwe, należy ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków indywidualnie.

Zasady organizacji praktyk studenckich adresowane są do studentek i studentów polskich szkół wyższych. Wnioski osób uczących się w zagranicznych szkołach wyższych są rozpatrywane w trybie indywidualnym.

Po zakończeniu praktyki DUW wystawia zaświadczenie o odbyciu przez studenta/studentkę praktyki studenckiej. Można również wystąpić z prośbą do opiekuna praktyki o wystawienie opinii.